ZŠ Edisonova Teplice na republikovém finále v minifotbale

Po vítezství v okresním kole i v krajském kole jsme postoupili do kvalifikace o republikové finále v minifotbale. V rozhodujícím zápase jsme prohráli se ZŠ Eden Praha 2:1. Pro náš tým to bylo velké zklamání, ale takový je sport. Po pár dnech však přišla zpráva, že ZŠ Eden do rep. finále nenastoupí a my je máme nahradit v tomto klání nejlepších fotbalistů základních škol České republiky. Tuto výzvu jsme rádi přijali.

Republikové finále ve Spořicích u Chomutova se konalo 23. – 24. května 2019 a zúčastnilo se 6 škol v kategorii chlapců i dívek.

Ve skupině jsme narazili první den na ZŠ Příbram – Březové Hory a zvítězili jsme 4:1. Druhý zápas byl velmi tvrdý a po boji jsme prohráli se ZŠ Sever Hradec Králové 4:3. Tento výsledek nás poslal do semifinále z druhého místa.

V pátek nás čekal vítěz druhé skupiny ZŠ Sportovní, Uherské Hradiště. V prvním poločase jsme inkasovali rychle 3 góly a soupeř kontroloval hru. V druhém poločase jsme hráli výborně a měli jsme obrovskou převahu, ale skórovali jsme pouze jednou.

V zápase o 3. místo nás čekala ZŠ E. Rošického, Jihlava.  Tento zápas byl v naší režii a zvítězili jsme jasně 5:0. Získali jsme 3. místo v konkurenci velmi silných a vyrovnaných soupeřů.

O tento úspěch se zasloužili: Radek Charvát, Martin Kříž, Daniyl Dolechek, Ladislav Jamrich, Matyáš Lána, Patrik Život, Matyáš Korselt, David Köstl, Michal Trnovec, Marek Jungmann, Jakub Lachman a Martin Růžička. Poděkování patří i p. uč. Jitce Hozákové, p. uč. Vítězslavu Justovi a trenérovi Miroslavu Vlasákovi.