Školní futsalová liga v roce 2017/2018 pro naše žáky 7. tříd dopadla na výbornou.

Školní futsalová liga v roce 2017/2018 pro naše žáky 7. tříd dopadla na výbornou.

Odehráli jsme 3 kvalifikační kola, první v Mostě, druhé v naší sportovní hale a poslední překážku k postupu do finále v Plzni. První dvě zmiňovaná jsme vyhráli rozdílem třídy a nebylo pochyb o postupujícím. V Plzni se utkaly školy z Příbrami, Prahy (tvořena především hráči pražské Sparty), domácí výběr a my. Hrálo se systémem každý s každým. První zápas jsme jasně přehráli Plzeň 9:2 a ve druhém těsně Příbram 3:2. Měli jsme postup  kapse, protože postupovali první dva. V posledním zápase přesto kluci hráli naplno a porazili i hráče Sparty. Jelo se na finále do Žďáru nad Sázavou.

V tomto finále se utkala dvě družstva ze skupiny západ a dvě z východu. Ze západu to byla Příbram a naši kluci, z východu Pardubice a Ostrava. Nehrálo se již systémem každý s každým, ale dvě semifinále a finále. My, jakožto vítěz skupiny západ jsme se utkali s druhým ze skupiny východ, což byli Pardubice. Kluci do zápasu nastoupili z ostra a po pěti minutách jsme vedli 2:0, na palubovce bylo jedno mužstvo. Poté jsme polevili a po individuální chybě pardubičtí snížili na 2:1. Začal se hrát opatrný futsal a držel nás golman Růžička. Bohužel po nešťastném dvojím hraní brankaře (ve futsale se nesmí hrát dvakrát s brankářem) se kopal nepřímý volný kop a bylo srovnáno. Šlo se do pokutových kopů. Drama mělo pro nás šťastný konec a rozhodující penaltu s klidem proměnil Jaroslav Zápotocký. Šlo se do finále, kde nás čekala stará známá Příbram. S trenérem Vlasákem jsme kluky nabudili a nabádali, aby do zápasu vlétli se stejnou vervou jako proti Pardubicím, jen vytrvat do konce. Kluci splnili beze zbytku, soupeře téměř nepustili ke své brance, presinkem a následnou efektivní kombinací padal jeden gol za druhým. Ukazatel skore se zastavil na stavu 6:2. Euforie mohla propuknout. Kluci zaslouženě vyhráli celý turnaj a jsou mistry republiky! Alex Ingardia byl zvolen nejlepším hráčem turnaje, přestože v našem výběru byl nejmladším.

Vítězná sestava: Martin Růžička, Václav Bartoš, Tomáš Sůra, Jaroslav Zápotocký, Jiří Zápotocký, Jan Skůrovec, Tadeáš Rybištár, Radek Letocha a Alex Ingardia.

V předchozích kolech byli dále: Michal Trnovec, Ondřej Borosch a Jakub Brodský

Zpracoval: Mgr. David Walter

  • PŘEHLED AKTUALIT
  • Nejnovější příspěvky
  • Archivy