Florbalové setkání s reprezentanty

V pátek 13. října 2017 na naši školu zavítali dva významní hosté, čeští reprezentanti ve florbalu David Rytych a Milan Tomašík. Oba hosté se v rámci promoakce k nedělnímu ligovému florbalovému zápasu mezi Technology florbal Mladá Boleslav a Florbal Ústí (hranému v teplické sportovní hale) zapojili do výuky tělesné výchovy. Oba se zapojili do hry v poli, což je, vzhledem k pozici Davida Rytycha jako brankáře, poněkud neobvyklé, ale o to zajímavější pro naše žáky. Sehráli s námi dvě patnáctiminutovky, oba v rolích kapitánů. A bylo se na co dívat. Milan Tomašík předvedl pár povedených akcí, ale hlavně se prezentoval jako hráč podporující přesnými přihrávkami své spoluhráče, čehož si žáci velice cenili. Nestává se každý den, aby hráli s reprezentantem naší republiky. David Rytych nebyl tak rychlý a přesný, ale v práci s florbalkou se rozhodně nenechal zahanbit a jeho akce nepostrádali šťávu.

Žáci byli pozváni na nedělní ligový zápas, kde vytvořili skvělou kulisu pro oba týmy. Většina žáků fandila mladoboleslavským, hlavně oběma aktérům pátečního minizápasu. David Rytych předváděl skvělé zákroky a inkasoval pouze 3 branky, Milan Tomašík se jednou brankou a jednou asistencí podílel na 14 gólech svého týmu. Kromě poděkování oběma hráčům nesmím zapomenout na slova díků pro Tomáše Syryčanského, předsedu florbalu Teplice, za organizaci celé akce. V. Just

  • PŘEHLED AKTUALIT
  • Nejnovější příspěvky
  • Archivy